nasza kadra

Przemysław Lutomski

Fizjoterapeuta, trener pływania, trener osobisty, coach. Przemysław w trakcie swojej dwudziestoletniej kariery zdobył ponad 56 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Do najcenniejszych zalicza srebro z Mistrzostw Świata Juniorów w Moskwie w 1998 roku oraz medale zdobyte podczas Mistrzostw Stanów Zjednoczonych w 1999 roku, gdzie reprezentował jeden z najlepszych klubów pływackich na świecie Mission Viejo Nadadores. Od tego czasu bardziej ukierunkował się na pracę z drugiej strony basenu, odbył dwa staże trenerskie w Mission Viejo, gdzie poznawał techniki treningu od najlepszego trenera USA – Billa Rose’a. Czas spędzony na treningach oraz stażach pozwolił Przemkowi poznać życie zawodnicze od podszewki, wraz z jego radościami i wyrzeczeniami. Zawodniczki, które trenuje – Helena Rachwal oraz Sandra Kaczmarek – zdobyły medale podczas zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. Od 2006 roku pracuje on z najlepszymi sportowcami na świecie m.in. Kadrą Olimpijską w Żeglarstwie oraz Kadrą Olimpijską Kobiet w Zapasach, wraz z nimi uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku oraz w Londynie w 2012. Zawodnicy, z którymi pracował Przemysław pochodzą z dyscyplin indywidualnych, a on wspierał ich, dbał o integrację ciała i umysłu, aby mogli osiągnąć ponadnormatywne wyniki w czym pomagała mu wiedza i umiejętności zdobyte podczas wielu kursów i warsztatów związanych z Neurolingwistycznym Programowaniem oraz Psychologią Sportu. Jako adiunkt na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego pomaga studentom zgłębiać techniki medycyny sportowej oraz przedmiotów związanych bezpośrednio z rehabilitacją ortopedyczną.

plutomski

Tomek Stankowski

Urodzony po to żeby być sportowcem i pracować ze sportowcami. Ma wyjątkowe umiejętności trenerskie i słabość do zadań technicznych. Jest konkretny, wymagający, ale cierpliwy. Uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych i że jeśli chcesz, to możesz. Tym przesłaniem chce zarazić swoich podopiecznych. Wśród zawodników słynie z “delfinowych poranków”.

Aktywność fizyczna jest dla niego wyjątkowo ważna, uważa, że codzienny trening pozwala utrzymać nie tylko sprawność fizyczną i zdrowie, ale także balans pomiędzy umysłem a ciałem.

Od zawsze związany z pływaniem, jako aktywny zawodnik wielokrotnie zdobywał medale na Mistrzostwach Polski, był w składzie Kadry Narodowej Polski. Wielokrotnie zdobył też tytuł Mistrza Polski w ratownictwie Wodnym. Na swoim koncie odniósł również sukcesy w roli trenera – finaliści i medaliści Mistrzostw Polski 2017 r oraz Mistrzyni Niemiec w 2014r.

Z wykształcenia Fizjoteraputa i Osteopata – więcej informacji coreclinic.pl.

tstankowski

Bogumił Głuszkowski

Triathlonista, trener i coach. Pomysłodawca i właściciel klubu CITYZEN od zawsze pasjonat sportu i filozofii zen. Urodzony mentor, dla którego rozwój osobisty, samodoskonalenie się i zwiększanie świadomości jest sensem każdego działania. Uważa, że to jakim jesteś sportowcem, jak trenujesz determinuje jakim jesteś człowiekiem i co osiągasz. Przez sport chce pokazać swoim zawodnikom co jest ważne w życiu. Jego zdaniem skupiając się wyłącznie na perfekcyjnym wykonaniu pojedynczego ruchu możesz osiągnąć sukces.

Czternastokrotny indywidualny Mistrz Polski w triathlonie na wszystkich dystansach. Kilkukrotnie brał udział w zawodach IronMan zajmując wysokie pozycje w swoich kategoriach wiekowych – Mistrzostwa Świata, Europy i inne.

Członek zespołu trenerskiego – trener od przygotowania ogólnego i mentalnego medalistek olimpijskich…

bgluszkowski

Oskar Borowczyk

Trener najmłodszych grup pływackich, wychowanek klubu związany z nim od 5 roku życia. Chciałby ofiarować swoim podopiecznym coś więcej, niż wyłącznie trening. Pragnie by jego zawodnicy czerpali radość i satysfakcję z tego co robią, by stawali się szybsi, silniejsi jako sportowcy i lepsi i mocniejsi jako ludzie.

Poza sportem, jego drugą pasją jest gotowanie. Uważa, że łączy je ta sama zasada, jeśli chcesz być dobrym kucharzem musisz sam smacznie i zdrowo się odżywiać, jeśli chcesz być dobrym trenerem, musisz sam być zaangażowanym i świadomym zawodnikiem. Jest także członkiem zespołu trenerskiego grupy mastersów oraz “triatlonistów”.

Na swoim koncie ma wiele sukcesów sportowych, był wielokrotnym finalistą Mistrzostw Polski w …

Prywatnie można poznać go bliżej obserwując stronę SZTOS FOOD.

oborowczyk

Ada Radzik

Z wodą związana jest od najmłodszych lat, początkowo w ramach rehabilitacji kręgosłupa, później jako utalentowana zawodniczka Klubu Warta Poznań. Ma na swoim koncie wiele finałowych wyścigów i sztafetowych medali Mistrzostw Polski. Pływanie było i jest dla niej wszystkim, prywatnie i zawodowo wiele mu zawdzięcza, ukształtowało ją jako człowieka.

Będąc opiekunem grupy młodzików, stara się być cierpliwa, wyrozumiała, ale również wymagająca. Uważa, że zawodnik może w pełni rozkwitnąć tylko wtedy, gdy ma oparcie i zrozumienie w swoim Trenerze. Dlatego też czuje dużą odpowiedzialność za swoich podopiecznych. W relacjach z nimi stawia na otwarty i bliski kontakt.

Poza trenowaniem chce uświadomić im, że nie Cel jest ważny a droga do Celu i, że ciężka praca jest niczym, bez wiary w to, że wszystko jest możliwe i wszystko zależy od nich.

Pływanie, jej zdaniem uczy pokory, cierpliwości, dobrej organizacji i systematyczności, wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i poświeceniami, ale procentuje w przyszłości i uczy jak żyć.

Jako, że interesuje się szeroko pojętą genetyką jest studentką Biotechnologii na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Wciąż aktywnie uczestniczy w zawodach ratowniczych, reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata Inflatable Rescue Boats oraz kilkukrotnie na Mistrzostwach Polski.

aradzik

Olga Bugaj

Trenerka klubowej grupy juniorów młodszych, doktorantka Akademii Wychowania Fizycznego na wydziale Wychowania Fizycznego Sportu i Rehabilitacji .

Wydaje jej się, że pływa od urodzenia i nie pamięta już, kiedy zaczęła się jej wodna przygoda. Od najmłodszych lat była profesjonalnie związana z pływaniem synchronicznym, gdzie odnotowała wiele sukcesów. Miedzy innymi ma na swoim koncie medale na Mistrzostwach Polski Młodziczek.

W jej przekonaniu woda jest nadzwyczajnym środowiskiem, które pozwala odczuwać siebie inaczej niż na ladzie i daje nieograniczone możliwości ruchu. Według niej pływanie to wolność i siła, która uczy systematyczności i niepoddawania się w trudnych chwilach. Regularny trening ćwiczy koncentrację i skupianie się na detalach. Jest ciągłym dążeniem do samodoskonalenia.

Jako Trener chciałaby, by jej podopieczni zarazili się pasją pływania i zrozumieli, że największym ich sukcesem nie będą wyłącznie medale, ale przede wszystkim: ciężka praca, pokonywanie własnych barier i świadomość, że mają wpływ na to czy stają się lepsi.

Jej drugą miłością jest narciarstwo zjazdowe, uwielbia góry, które odwiedza w każdej wolnej chwili.

obugaj

Bartosz Jaraszkiewicz

Z pływaniem związany niemal całe życie. Wielokrotny finalista Mistrzostw Polski w pływaniu. Posiada 15letnie doświadczenie zawodnicze, a także kilkuletnie doświadczenie jako instruktor i trener w pracy zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Absolwent studiów licencjackich AWF Poznań na kierunku Sport ze specjalizacją Trener Pływania. Kontynuuje naukę na studiach magisterskich ze specjalizacją Trener Przygotowania Motorycznego. Uwielbia wszelką aktywność fizyczną. Cierpliwy i wyrozumiały.

ctz-logo

Weronika Strugała

instruktor pływania, ratownik wodny. Z wykształcenia psycholog. Przez 10 lat trenowała pływanie synchroniczne zdobywając wielokrotnie Mistrzostwo Polski w kategorii solo, duet, team i combo. Członkini kadry narodowej. W swoim dorobku ma także finały na Mistrzostwach Europy oraz medale zdobyte na zawodach międzynarodowych. Cały czas rozwija swój warsztat trenerski m.in. kurs sędziowski FINA, czy warsztaty z trenerką główną reprezentacji Kanady – Kasią Kuleszą. Podczas prowadzonych zajęć ceni sobie zaangażowanie. Stara się zarazić pasją nie tylko do pływania, ale do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Poza basenem zajmuje się pomocą i opieką nad zwierzętami bezdomnymi.

weronika-strugaa

Bartosz Grzybek

bartek-grzybek

Baza treningowa

Baza Obiektu CITYZEN_ z którego mogą korzystać zawodnicy klubu sportowego UKS CITYZEN:

 • basen sportowy 25 m – 8 torów
 • hala sportowa
 • 3 sale do ćwiczeń
 • sala indoor cycling
 • siłownia
 • sauna
 • treningi funkcjonalne
 • trening z wideoanalizą
 • opieka fizjoterapetyczna
 • spotkania z dietetykiem
 • trening mentalny
 • spotkania z trenerem przygotowania ogólnego kadry olimpijskiej

Start typing and press Enter to search

Nasi partnerzy

poznan-logo
ctz-logo
cc-logo
mcs-logo
Logotyp SWW
budchem-logo
grupabemo
msit
naklejka-pywanie

© Copyright 2017-2018, UKS Cityzen

Realizacja wwwarsztat